| Width | 56 in (142.24 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 32.5 in (82.55 cm) |
| Horizontal Repeat | 27.5 in (69.85 cm) |
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Collection | Vienne Silks |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Finish | Softened |
| Notes | For Light Upholstery Use. |
| Railroaded | No |
| Pattern | Modern |
|---|---|
| End Use | Multipurpose |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| UFAC | N |
Price is per yard. Two yards order minimum. Sold in 1 yard increments. Please let us know if you need more than what is available on our site.